Információk / GY.I.K.

Mikor érdemes a síelést elkezdeni, és miért jó, hogy a gyermek síelni tanul?

3 éves kortól a szimmetrikus mozgásokat érdemes elkezdeni a gyermekeknél. A kognitív, vagy más néven megismerő funkciók fejlesztése is ajánlott már ebben a korosztályban . Ennek egyik legjobb módja a sízés, mely rendkívül jó hatással van a gyerekek ezirányú fejlesztéséhez. Ráadásul a siklás közben történő egyensúlyozás remekül fejleszti a gyerekek koordinációját. Rendkívül megerősíti az úgynevezett core izomzatot (törzs izomzat), melyek a helyes testtartás kialakításáért felelnek. A téli időszakban is rendszeresen szabad levegőn végzett mozgás erősíti az immunrendszert. A sízéssel a gyerekeket egészséges életmódra és a természet tiszteletére, szeretetére neveljük.

Miért jó műanyag pályán tanulni?

Ez a leggazdaságosabb módja a tanulásnak, mert lakóhelyhez közel van, nem kell drága síbérletet váltani és a tanfolyam illetve a magánóra díjak jóval kedvezőbbek, mint külföldön. Szakképzett oktatóktól itt megszerezhető tudással az első havas síelésen nagy biztonsággal vehetünk részt és már az első perctől kezdve élvezhetjük a sízés örömeit.

Mikor lehet síelni a műanyag pályán?                                                                                      

Síiskolánkban használt speciális (NEVEPLAST) műanyag pályán egész évben lehet tulajdonképpen síelni, de a pálya igazi szezonja, az  szeptembertől áprilisig tart. Ebben az időszakban tartjuk tanfolyamainkat, illetve magán oktatásainkat is. A pályán időjárási körülményektől függetlenül minden nap lehet síelni.

Munkaszüneti- és ünnepnapok rendje

Az őszi szünetben, az ünnepnapokon, a munkaszüneti napokon és a hétvégi munkanapokon is megtartjuk a csoportos foglalkozásokat az adott napnak megfelelő, szokásos időpontokban.

Mikor maradnak el az órák?

Az órák rossz idő (eső, szél, havazás) esetén is megtartásra kerülnek, kivétel ez alól a sportolásra nem alkalmas időjárás (vihar, stb). Eső esetén hozz magaddal vízálló ruházatot. A műanyag pálya hóesésben is használható.

Hogyan pótolható az elmulasztott csoportos óra?

Célunk, hogy a csoportokat együtt tartsuk és fejlesszük. Betegség vagy egyéb program miatti hiányzás esetén lehetőség van a kimaradt oktatás pótlására a tanfolyam alatt maximum két alkalommal. Csoportbeosztás és pótlás egyeztetése céljából keresse az oktatót.

Csoportos tanfolyam átváltható-e magánórára?

A csoportos tanfolyamra befizetett díjat magánórára átváltani nem lehet.

Milyen felszerelés szükséges a műanyag pályás síeléshez?

Ugyanolyan felszerelés szükséges, mint a havas pályákra. Felszerelés a helyszínen kölcsönözhető.

Használható-e saját felszerelés az órákon?

A pályán saját felszerelés wax nélkül használható. A műanyagon való csúszást speciális kenőanyag biztosítja. Ez az anyag havas sízés előtt benzines vattával lemosható. Ilyenkor ajánlott síszervizben bewaxoltatni a lécet. (Síszervizes feladatokat síiskolánk el tud látni, pl. élezés, waxolás havas síelés előtt, ezügyben a síiskola vezetőjénél tudtok érdeklődni!) Ha van saját sí- vagy snowboard cipőd, ajánljuk, hogy azt használd a műanyagon is. Hozz magaddal kesztyűt – viselete balesetvédelmi okokból mindig kötelező, melegebb időjárás esetén elég a kötött kesztyű is -, bukósisakot – jó a biciklis is -, időjárásnak megfelelő hosszú ujjú sportruházatot, sízoknit. Melegebb időjárás esetén nem szükséges meleg, téli ruházat, mert a gyerekek túlságosan megizzadnak, ezért könnyebben megfázhatnak.

Mennyi idő szükséges az alapok elsajátításához?

A heti egy alkalmas csoportos tanfolyamot érdemes szezonzárásig végig járni. Így a következő szezonra kezdőről középhaladóra, középhaladóról haladó szintre juthatnak tanítványaink. Kezdő csoportoknál a tanulási folyamat eleje lassabb, de megéri türelmesnek lenni, mert november végére a kezdők önállósodnak, fejlődésük jelentősen felgyorsul. Gyerekek számára nagyobb élményt jelent a csoportos foglalkozás, mint a magánóra. A magánóra intenzívebb, gyorsabb fejlődést biztosít. Kezdőknek minimum 10 alkalom ajánlott az alapok megszerzéséhez. Újrakezdőknek, vagy havas síelés előtt, a tudásuk felelevenítésére, az idegpályák bejáratására, az izomzat felkészítésére a sérülések elkerülése végett, minimum 5 alkalmat javaslunk! Véleményünk szerint azonban, ez egy életen át tartó tanulási folyamat, mindig van mit tanulni, csiszolni a technikán, mely által sokkal élvezetesebbé és biztonságosabbá válik a síelés!

Mit tegyünk az alaptudás megszerzése után?

Műanyag pályánk alkalmas haladó carving technika elsajátítására is ezért érdemes visszajönni a középhaladó és a haladó csoportokba.

Hová menjünk az első havas sízésre?

A nagyobb élmény és a magasabb biztonság érdekében érdemes mindig síoktatóval síelni. Külföldi sítáborokat ezért is szervezünk, ahol a műanyagon megismert oktatókkal délelőtt, délután 2-2 órás csoportos oktatással fejleszthető a műanyagon megszerzett alaptudás. Bővebb információt erről, az  „Aktuális” menüpontban találsz, ahol a táboraink ,programjaink felől informálódhatsz!